O grze

Prezentujemy turystyczno-kulinarną ofertę Mazur, łącząca w sobie kuszącą propozycję poznania Maślanki Mrągowskiej – legendy regionu od kuchni! Na przyszłych Zdobywców Szlaku czeka wędrówka przez 32 lokalizacji:

  • Punkt Informacyjny Szlaku Maślanki Mrągowskiej – skarbnica wiedzy o nowy produkcie turystycznym Mazur zlokalizowana w Informacji Turystycznej w Mrągowie (ul. Ratuszowa 5 – wejście od ul. Mały Rynek);
  • Ambasadorzy kulturalni – 11 wyjątkowych miejsc, w których serwowane jest unikatowe menu z Maślanką Mrągowską w roli głównej;
  • Ambasadorzy kulinarni – 21 unikatowych ofert, dzięki którym poznasz wyjątkowe zakamarki Mrągowa i okolic, a także dowiesz się więcej o Szlaku.

Dla wytrwałych mamy atrakcyjne nagrody: zaproszenia na wydarzenia w Festiwalowym Mrągowie, vouchery na obiad z rodziną, okolicznościowe koszulki i oczywiście Maślanka Mrągowska!

zdobywca szlaku

Podążaj z nami
Szlakiem Maślanki Mrągowskiej!

Szlak Maślanki Mrągowskiej - Karta do gry

Karta do gry

Restauracje, hotele, kawiarnie, lodziarnie oraz muzea i inne atrakcje turystyczne z Mrągowa i okolic wspólnie ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol oraz Urzędem Miejskim tworzą nowy i niezwykle ciekawy produkt turystyczny Mazur -„Szlak Maślanki Mrągowskiej”. Weź kartę do gry! I wyrusz w turystyczno-kulinarną przygodę! Karty dostępne są w 20 lokalizacjach na Szlaku, a także w Informacji Turystycznej w Mrągowie (ul. Ratuszowej 5 w Mrągowie – wejście od ul. Mały Rynek), gdzie zlokalizowany jest punkt informacyjny Szlaku Maślanki Mrągowskiej.

Przed Tobą 21 wyjątkowych miejsc w Mrągowie i okolicy. Odwiedzaj atrakcje turystyczne! Próbuj dań z Maślanką Mrągowską! I zbieraj okolicznościowe pieczątki! Na Zdobywców Szlaku Maślanki Mrągowskiej czekają atrakcyjne nagrody! Nie czekaj! To jedyna taka turystyczna oferta na Mazurach, łącząca w sobie konsumpcję emocji, lokalny produkt i możliwość poznania regionu od kuchni!

„Szlak Maślanki Mrągowskiej” powstał z okazji 25-lecia Maślanki Mrągowskiej, jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów Warmii i Mazur, dostępnego nie tylko w Mrągowie w osiedlowych sklepikach, ale w całej Polsce w dużych sieciach i dyskontach!

Maślanka Mrągowska

Maślanka Mrągowska to pyszny i lekki fermentowany napój mleczny. Powstaje podczas produkcji masła – otrzymuje się ją poprzez poddawanie śmietanki procesowi zmaślania. Ma w sobie ogromny potencjał odżywczy oraz kulinarny. Jest lekkostrawna i naturalna, pozytywnie wpływa na metabolizm. Ceniona za wyjątkowy smak i właściwości prozdrowotne, nazywana jest naturalnym probiotykiem. Dzięki tradycyjnej recepturze i naturalnemu składowi, Maślanka Mrągowska sprawdzi się, jako składnik wielu przepisów, który dodaje daniom smaku. Jest doskonała jako orzeźwienie w upalne dni, ale także wartościowe urozmaicenie diety przez cały rok. Więcej o tym pożywnym produkcie dowiedzieć się można na: www.maslankamragowska.pl.

Maślanka Mrągowska