O grze

Prezentujemy najsmaczniejszą turystyczno-kulinarną ofertę Mazur, łącząca w sobie kuszącą propozycję poznania Maślanki Mrągowskiej – legendy regionu od kuchni! Na przyszłych zdobywców szlaku czeka wędrówka przez 14 lokalizacji, w których serwowane jest unikatowe menu z Maślanką Mrągowską w roli głównej. Dla wytrwałych mamy atrakcyjne nagrody: pobyty na Mazurach, vouchery na obiad z rodziną, koszulki i oczywiście Maślanka Mrągowska!

zdobywca szlaku

Podążaj z nami
Szlakiem Maślanki Mrągowskiej!

Karta do gry

Restauracje, hotele, kawiarnie i lodziarnie tworzą nowy i niezwykle ciekawy produkt turystyczny Mazur. Branża hotelarsko-gastronomiczna z Mrągowa i okolic wspólnie ze Spółdzielnią Mleczarską Mlekpol oraz Urzędem Miejskim tworzy „Szlak Maślanki Mrągowskiej”.  Ty możesz spróbować specjalności przygotowanych z lokalnego produktu! Weź kartę do gry z Punktu Informacyjnego Szlaku przy ul. Ratuszowej 5 w Mrągowie (wejście od ul. Mały Rynek) i rusz w kulinarną przygodę!

Przed Tobą 14 miejsc w Mrągowie i Krutyni, w których spróbujesz dań z wykorzystaniem Maślanki Mrągowskiej! Odwiedzaj! Próbuj! I zbieraj okolicznościowe pieczątki! Na Zdobywców Szlaku Maślanki Mrągowskiej czekają atrakcyjne nagrody: gwarantowana okolicznościowa koszulka i możliwość wzięcia udziału w zabawie, w której do wygrania są pobyty na Mazurach i vouchery na obiad z rodziną! Nie czekaj! To najsmaczniejsza turystyczna oferta Mazur, łącząca w sobie konsumpcję emocji, lokalny produkt i możliwość poznania regionu od kuchni!

„Szlak Maślanki Mrągowskiej” powstał z okazji 25-lecia Maślanki Mrągowskiej, jednego z najbardziej rozpoznawalnych produktów Warmii i Mazur, dostępnego nie tylko w Mrągowie w osiedlowych sklepikach, ale w całej Polsce w dużych sieciach i dyskontach!

Maślanka Mrągowska

Maślanka Mrągowska to pyszny i lekki fermentowany napój mleczny. Powstaje podczas produkcji masła – otrzymuje się ją poprzez poddawanie śmietanki procesowi zmaślania. Ma w sobie ogromny potencjał odżywczy oraz kulinarny. Jest lekkostrawna i naturalna, pozytywnie wpływa na metabolizm. Ceniona za wyjątkowy smak i właściwości prozdrowotne, nazywana jest naturalnym probiotykiem. Dzięki tradycyjnej recepturze i naturalnemu składowi, Maślanka Mrągowska sprawdzi się, jako składnik wielu przepisów, który dodaje daniom smaku. Jest doskonała jako orzeźwienie w upalne dni, ale także wartościowe urozmaicenie diety przez cały rok. Więcej o tym pożywnym produkcie dowiedzieć się można na: www.maslankamragowska.pl.

Maślanka Mrągowska